Obchodní podmínky pro rezervaci ubytování online

1) Rezervace pokoje se provádí online přes webové stránky prezidentska.cz. Pokud je rezervace úspěšná, host je po dokončení informován.

2) Po dokončení rezervace online je potřeba uhradit částku za pobyt, a to do 5 dnů od dokončení rezervace a vyzvání k platbě. Pokud k úhradě nedojde, bude pokoj uvolněn pro další rezervace. V určitých případech, nastavených rezervačním systémem, bude hostu zaslána výzva k platbě zálohy ve výši 50% z ceny pobytu. Do doby uhrazení ceny pobytu (či zálohy) nemá host pokoj ze strany provozovatele garantován.

3) Po připsání platby bude host informován a jeho rezervace bude platná.

4) Existuje výjimka pro pobyty, kde host rezervuje pokoj méně než 7 pracovních dní dopředu. Zde je nabídnuta možnost platba pouze kartou online.

5) Pokud dojde k technické chybě při rezervaci, zejména pak, pokud cena nebude ve větší míře odpovídat aktuálnímu ceníku, je hotel oprávněn rezervaci zrušit při navrácení 100% z uhrazené částky, případně požadovat úhradu chybějící části za ubytování po příjezdu.

6) Placení kartou online zajišťuje subjekt třetí strany a provozovatel hotelu nemá žádný přístup ke kartě, údajům a transakci, zná pouze informaci o jejím úspěchu / neúspěchu.

7) Pokud dojde k chybě při placení v platební bráně on-line, host by se měl obrátit na svoji banku pro více informací. Také informovat provozovatele o vzniklém problému, aby bylo domluveno náhradní řešení úhrady.

8) Pokud se host rozhodne zrušit rezervaci, bude hotel vyžadovat dle § 442/1 Občanského zákoníku výši skutečné škody, maximálně však do výše:
0-3 dny před ubytováním: 100% z ceny pobytu
4-14 dní před ubytováním: 80% z ceny pobytu
15 a více dní před ubytováním: 0% z ceny pobytu - plné vrácení

* dny jsou uváděny vždy včetně

Skutečná škoda je pak stanovena zejména s ohledem na datum ubytování (sezóna, svátky, víkendy atd.)

9) Rezervaci host uzavírá se subjektem JEŠTĚD, spol. s r.o., IČ: 25008552

10) Potvrzením rezervace online host potvrzuje, že se seznámil se zněním těchto podmínek, že jim rozumí a že je bez výhrad akceptuje.

Tyto podmínky byly naposledy aktualizovány 11.10.2017

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.